Maroko modré město – Chefchaouen

Modré město Maroko

Modré město na severu Maroka, to je Chefchaouen. Město které jé známé nejen modrými domečky a uličkami, ale také hašišem který je běžně k dostání u stánků 😀

Město se nachází na severu Maroka mezi pohořím Ríf. Budovy, stěny, chodníky jsou nabarveny na modro. Údajně to vytvořili židovsští uprchlíci, kteří věřili, že modrá barva ukáže že více myslí na boha.

Teorií proč je modré město modrým městem je několik. Každopádně je to skvělá věc jak přitáhnout turisty. Osobně věřím právě nejvíc té teorii, že před cca. 45 lety se město začalo barvit na modro s cílem přitáhnout sem turisty.

Co nabízí modré město v Maroku?

Nejen pohled na modré domečky, uličky a vlastně vše kolem vás, ale také krásný výhled na pohoří, které hodně lidí navštíví.

V Chefchaouen můžete vidět mnoho řemeslných krámků, kde se něco vyrábí starými postupy a zakoupit si tak nejrůznější suvenýry. V blízkosti města naleznete vodopád Ackshour, který stojí za to navštívit.

Cílem ministerstva kultury je z Chefchaouen, tedy modrého města udělat další turistickou destinaci po vzoru Marakéše, která je již velmi přeplněná.