Maroko Agadir

Maroko Agadír západ slunce

Agadir – to je oblíbené přímořské letovisko na jihu Maroka. Jde o nejoblíbenější letovisko v Maroku. Krásné pláže, západy slunce a možnost výletů po Maroku, to je Agadir.

To hlavní je 10ti kilometrová pláž, kolem které jsou hotely a resorty. Nechybí ani velké promenády plné obchůdků, restaurací a barů. Letovisko je vhodné i pro rodiny s dětmi. Místní plíže jsou opravdu pěkné, voda 100-200 metrů mělká.

Město Agadir bohužel po zemětřesení v roce 1960 nemá moc památek, ale je to pěkná destinace na dovolenou s koupáním v moři, odkud se podnikají výlety dál.

Z Agadir se můžete vydat i do Marakéše, vzdálenost přibližně 260 Km, pokud nejste fanoušky organizovaných výletů, které jsou navíc vždy dražší, Maroko je vhodnou destinací, jezdí zde cenově dostupné autobusy.

Agadir – Marakéš – necelé 4 hodiny, cesta tedy dlouhá, ale dá se to zvládnout. 110 dirhamů jízdenka. Možností kam vyrazit autobusem je víc.

Oblíbené výlety v Agadír:

  • krokodýlí farma v okolí
  • lodní výlet kolem Agadirského přístavu k vesničce Anza
  • Immouzer – výlet do zelené oázy a na vodopády
  • výlet do Marakéše

Pokud jedete s cestovní kanceláří, tak Praha – Agadír délka letu kolem 3 a půl hodiny.

Agadír je oblíbený také proto, že se sem jezdí v létě, kdy je zde podobně jako v evropě, kolem 30 stupňů – více o počasí v Maroku.

Keep Scrolling

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *