Dovolená Maroko od 10 tisíc Kč - TOP

Casablanca

Casablanca

Casablanca je největším městem a zároveň přístavem Maroka. Počet obyvatel přes 3 miliony.

Casablanca (Kasablanka) má 2 mezinárodní letiště, lze se sem dostat i z Marakéše, ale tam bych osobně volil vlak či autobus.

Casablanca je nesmírně kosmopolitní město, moderní město na africké poměry, leží u pobřeží Atlantického oceánu a nachází se 90km od hlavního města Rabat.

Casablanca na vás dýchne kus Francie, toto město bylo Francií založeno a je to hodně vidět.

Doba letu do Casablancy je přibližně 3 hodiny 45 minut.

Co vidět v Casablance – Co navštívit v Casablance

Morocco Mall – největší nákupní centrum v Africe s obřím akváriem a spoustou luxusních i normálních obchodů. Asi by jste při cestě do maroka nečekali že to je místo pro shopping, ale opak je pravdou, Casablanca je ideálním místem a ve městě je i plno pěkných tříd s luxusními obchody. Minimálně stojí za to vidět.

Mešita Hassana II.

Největší mešita Maroka pro až 25 tisíc lidí, do areálu se vejde až 80 tisíc lidí. Minaret měří 210 metrů (více než 3 Petřínské rozhledny).

Parc de la Ligue Arabe

Největší městský park ve francouzském stylu.

Medina

Medina v Casablance není veliká jako třeba v Marakéši, ale je to hodně turisticky navštěvované místo, když už tu jste, doporučím se podívat.

Place Mohamed V. – francouzské centrum     

Katedrála Sacré Coeur

Pláž Ain Diab – troufám si tvrdit že opravdu nádherná pláž a jedna s těch nejlepších kterou jsem kdy viděl. Ano, v Casablance se můžete koupat 🙂

Casablanca je zajímavé místo které stojí za to navštívit pokud jste např. v Marakéši a nebo naopak můžete být v Casablance, užívat si moře a dělat si výlety do dalších měst jako Rabat, Marakéš, Fés a další.

Dovolená Maroko od 10 tisíc Kč - TOP