Casablanca

Casablanca

Casablanca je největším městem a zároveň přístavem Maroka. Počet obyvatel přes 3 miliony. Casablanca (Kasablanka) má 2 mezinárodní letiště. Lze se sem dostat i z Marakéše, ale tam bych osobně volil vlak či autobus.

Casablanca je nesmírně kosmopolitní město, moderní město na africké poměry, leží u pobřeží Atlantického oceánu a nachází se 90km od hlavního města Rabat.

Casablanca na vás dýchne kus Francie, toto město bylo Francií založeno a je to hodně vidět.

Doba letu do Casablancy z Prahy je přibližně 3 hodiny 45 minut.

Co vidět v Casablance – Co navštívit v Casablance

Morocco Mall – největší nákupní centrum v Africe s obřím akváriem a spoustou luxusních i normálních obchodů. Asi by jste při cestě do maroka nečekali že to je místo pro shopping, ale opak je pravdou, Casablanca je ideálním místem a ve městě je i plno pěkných tříd s luxusními obchody. Minimálně stojí za to vidět.

Mešita Hassana II.

Největší mešita Maroka pro až 25 tisíc lidí, do areálu se vejde až 80 tisíc lidí. Minaret měří 210 metrů (více než 3 Petřínské rozhledny).

Parc de la Ligue Arabe

Největší městský park ve francouzském stylu.

Medina

Medina v Casablance není veliká jako třeba v Marakéši, ale je to hodně turisticky navštěvované místo, když už tu jste, doporučím se podívat. Najdete zde starou medinu a novou medinu.

Place Mohamed V. – francouzské centrum     

Katedrála Sacré Coeur

Pláž Ain Diab – troufám si tvrdit že opravdu nádherná pláž a jedna s těch nejlepších kterou jsem kdy viděl. Ano, v Casablance se můžete koupat 🙂

Casablanca je zajímavé místo které stojí za to navštívit pokud jste např. v Marakéši a nebo naopak můžete být v Casablance, užívat si moře a dělat si výlety do dalších měst jako Rabat, Marakéš, Fés a další.

Doprava v Casablance

V Casablance jsou i tramvaje, důležité je zmínit, že zde jsou 2 vlaková nádraží, na to pozor, pokud řeknete taxi že chcete na vlakové nádraží, doveze vás na to hlavní, ze kterého ale například nejezdí vlaky do Marakéše!

Vydejte se vlakem – můžete se vydat do Marakéše, což popisuji v článku o Marakéši. Můžete samozřejmě navštívit další místa a nebo vyzkoušet nové rychlovlaky!

Taxi v Casablance – v Casablance si můžete vyžádat jízdu na taxa metr a hodně taxikářů s tím nemá problém narozdíl třeba od Marakéše. Mnohdy se mi ale podařilo vyjednat si i nižší cenu než byla cena s taxametrem. Levnější taxi jsou malá autíčka – různé fiaty apod.

Poznatky z Casablanky

Na závěr zmíním pár poznatků. V Casablance jsem se nechal dovézt na vlakové nádraží. Tam nastal problém, jelikož v Casablance jsou 2 vlaková nádraží. Vždy řekněte taxikáři přesný název, ať na poslední chvíli nepřejíždíte.

V Casanlance můžete nastoupit do taxi a říci že chcete ject na taxametr. V Marrakéši je toto těžší, zde to problém není. Celkově tím že zde není taková koncetrace turistů jako v Marakéši, lze se dostat na dobré ceny u jídla, nápojů a služeb. A nemusíte mnohdy ani moc smlouvat.

Osobně se mi velmi líbí pobřeží od Morocco Mall mešitě Hassana II. Několika kilometrové pobřeží plné pláží, barů, parků, hřišť. Jen počítejte s tím, že zde jsou převážně vyšší ceny.

Město celkově má několik různých tváří. Moderní část města s vysokými budovami, moderní obchodní centrum, nové turistické projekty. Ale také starou část mediny a spousta i relativně drsných míst 🙂

Video Casablanca

Keep Scrolling

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *