Maroko Saidia

Saidia Maroko, to jsou pláže, koupání a relax!

Saidia je po Agadir další oblíbenou destinací pro dovolené u moře. Jde o pěkné letovisko u středozemního moře. Pěkné pláže, široké s průzračným mořem, to je Saidia v Maroku. Letovisko je přezdívané jako Modrá perla.

Dlouhé pláže lemuje promenáda, které odděluje pláže od ubytovacích zařízení. Přibližně 15 minut pěšky trvá cesta od pláží do centra Saidia.

Saidia v Maroku leží na severu poblíž hranic s Alžírskem. Kolem celé destinace je obrovská a velmi pěkná písečná pláž.

Toto turistické středisko nemá jen 14km dlouhou pláž, ale také jsou zde unikátní skalní komplexy a jeskyně vč. národního parku. Je zde dostatek možností pro milovníky vodních sportů. golfu (jsou zde golfová hřiště) a je zde pěkné historické centrum s pěknými kavárničkami a restauracemi. Vydat se můžete například do přírodní rezervace Molouay s chráněným ptactvem, nebo na horský masiv Beni Snassen (1500m).

Středisko je ideální pro rodiny s dětmi, jde o klidnější středisko.

Saidia v Maroku a výlety

  • Oujda – menší historické město s pěknou medinou a nádherným palácem Dar Sebti
  • Výlet do královského města Fés
  • Beni Snassen – výlet k pohoří

Osobně toto místo doporučím pro klidnou dovolenou, zatím to není příliš prozkoumaný region, není zde tolik hotelů, nejezdí sem davy lidí, nezažijete tu davy turistů a 10 řad slunečníků jako v Bibione 🙂

Počasí v Saidii

Pokud by jste chtěli v zimě místo na výlety, kde nebudete mít zimní bundu, tak Saidia je vhodným místem i v zimních měsících. Teplota ve dne se pohybuje kolem 18, 20 stupňů. Porovnejte třeba s počasím v Marakéši.

Měsíc

Průměrná teplota (°C)

Srážky (mm)

leden

18

39

únor

21

48

březen

23

44

duben

27

49

květen

29

35

červen

35

8

červenec

37

1

srpen

38

1

září

34

8

říjen

30

28

listopad

24

34

prosinec

20

50


Keep Scrolling