Vízum do Maroka

passport

Dobrá zpráva hned na začátek – vízum do Maroka nepotřebujete pokud zde plánujete být méně než 90 dnů.

Tedy veškeré pobyty a dovolené, ať už plánujete trip, navštívit Marakéš nebo vybíráte dovolenou jsou bez nutnosti víza.

Budete muset akorát vyplnit krátký formulář, který obvykle dostanete již v letadle. Vyplníte základní osobní údaje + adresy míst kde se budete přibližně pohybovat, je dobré mít při ruce adresy hotelů.

Pokud by jste chtěli v Maroku být delší dobu než 90 dní, budete potřebovat vízum. To vám zajistí snadno a rychle např. Student Agency a další specializované agentury.

Ještě doplním že samozřejmě pas by měl mít 6 měsíců platnost od data odjezdu z Maroka, to vždy kontrolujte včas ať cestujete kamkoli!

Do Maroka na občanku – ne, občanka vám je v Maroku k ničemu! Je třeba cestovní pas. Na závěr ještě doporučím mít kopii cestovního pasu. Pokud by jste jej ztratili, kopie může usnadnit identifikaci a řešení následných problémů. Případně mít alespoň pas vyfocený v mobilu.

Když řeším víza – v Maroku na některých letištích je třeba mít vytištěnou letenku. Mobil tedy často nestačí. Musíte dostat na letenku razítko a poté se můžete teprve odbavit. V Maroku ale není problém si nechat vytisknout letenku – internetové kavárny, FOTO obchody apod.

Velvyslanectví ČR v Maroku

dávám to sem pro případ potřeby.

Ambassade de la République Tcheque
4,5 km, Avenue Mohammed VI, 10, Rue Zankat Ait Melloul, Villa Merzaa
10000 Souissi-Rabat

– tel.: +212 537 755 420 / 421
– fax: +212 537 754 393
– email: rabat@embassy.mzv.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *