Co navštívit v Maroku – 5 tipů

Vodopády Ouzoud v Maroku

Co navštívit v Maroku – několik tipů jsem popsal v článku o městě Marakéš, vč. možnosti jak se dostat snadno a levně do Casablancy.

Zároveň jsem popsal některé výlety v článku tipy na výlet v Maroku. To si tedy můžete pročíst. Dnes se zaměřím na další místa, která stojí za to navštívit v Maroku.

Vodopády Ouzoud

Krásné místo vzdálené přibližně 170km od Marakéše. 3 stupňové vodopády s výškou 110 metrů. Krásné je i okolí vodopádů, včetně zelených hor, řeky a vesničky Tanaghmelt.

Vodopády Ouzoud v Maroku
Vodopády Ouzoud v Maroku

Koželužny a barvení kůže

Koželužny najdete i v Marakéši, ale nejzajímavější jsou zřejmě ve městě Fés. Připravte se na nepříjemný smrad – píši to takto narovinu, tak snad se to někoho nedotkne. Ale je to zajímavé vidět. Právě ve fésu jsou známé barvířské súky, tedy neuvidíte jen zpracování kůže, ale také barvení.

Maroko
Barvení kůže a látek ve Fésu

Mešita Hassana II. v Casablance

Pokud budete v Casablance, tato mešita na pobřeží oceánu stojí za to! Obrovský minaret 210 metrů vysoký, krásná stavba. Od mešity již brzy (v průběhu roku 2019 bude otevřeno) můžete jít po pobřeží, kde se buduje veliký projekt. Krásná a dlouhá zóna několik kilometrů plná zeleně, pláží, retaurací, barů a hotelů. Dojít se dá až k Maroco Mall, obrovskému nákupnímu centru.

Casablanca
Casablanca – Mešita Hassana II.

Poušť Merzouga

Poušť u hranic s Alžírem, můžete si vyzkoušet život kočovných Berberů. Můžete si dopřát projížďku na velbloudech.

Poušť a projížďka na velbloudech
Poušť a projížďka na velbloudech

Agadír

Oblíbená turistická destinace, pokud zde zrovna nebudete trávit dovolenou, můžete se sem vypravit alespoň na výlet. Agadír je zajímavé město.

Krásná dlouhá pláž, pěkný souk El Had, jde o jeden z největších trhů severní afriky a 6 největší v celé Africe.

V Agadíru je i dost pěkných míst v okolí, tak si to můžete dobře naplánovat. Osobně v tomto směru doporučím používat Tripadvisor a to více než kdy jindy. Vyhnete se různým trikům a půjdete na jistotu 🙂

Agadír pláž
Agadír pláž

Chefchaouen – modré město v Maroku

Chefchaouen tedy Modré město v Maroku jsem více popsal na těchto stránkách. Je to zajímavé a pěkné místo na výlet na severu Maroka.

Nejen pohled na modré domečky, uličky a vlastně vše kolem vás, ale také krásný výhled na pohoří, které hodně lidí navštíví.

V Chefchaouen můžete vidět mnoho řemeslných krámků, kde se něco vyrábí starými postupy a zakoupit si tak nejrůznější suvenýry. V blízkosti města naleznete vodopád Ackshour, který stojí za to navštívit.

Modré město v Maroku
Modré město v Maroku