Surfování v Maroku – kam vyrazit z vlnami?

kam na surf maroko

Ač se nám to v Česku nemusí tak na první pohled zdát, Maroko je z mnoha pohledů výhodnou destinací pro naše surfaře. Není tedy divu, že počty těch, kteří se tam za vlnami vypraví každoročně stoupá. Láká je především dostupné ubytování, skvělé vlny a počasí, které umožňuje parádní surfovačku klidně i v lednu nebo únoru.

Kam tedy přesně v Maroku vyrazit na surf? Níže najdete seznam některých spotů, kde vás  vlny nezklamou:

V Maroku převažují tvz. pravačky. Vlny, které se hodí spíše těm, kdo jezdí levou nohou dopředu (regular). Righthanderů je tu opravdu mnoho, ale pobřeží je tak rozmanité, že si každý vybere tu svoji. Swell z Atlantiku často přichází hlavně do oblasti Taghazout.

Anchor Point

Asi nejslavnější marocký surf spot. Anchor Point objevili pro surfový svět Australané. Místo má opravdu světové parametry a nejlépe funguje při swellu ze severozápadu. Dlouhá pravačka dokáže nabídnout krásné barely a zároveň funguje bez ohledu na to, jaký je zrovna tide.

Banana Beach

Skvělé místo pokud se surfováním začínáte. Za snadným vstupem do vody najdete opravdu přívětivé vlny. Nebudete tedy muset příliš bojovat o svoje první jízdy. Mají to tu rádi i longboardisté, protože místo nabízí konzistentní a dlouhé vlny.

Draculas

Tohle je naopak celkem náročný spot. Skály na místě připomínají upíří zuby, proto tedy tenhle název. Už podle jména vlny lze očekávat, že to bude jedno z nejnáročnějších surfovacích míst v této části Maroka. Tento spot dostal své jméno podle skal ve tvaru zubů upíra. Opravdu je to místo, kde o barely není nouze, takže zkušení jezdci si rozhodně přijdou na své. Pokud naopak začínáte, vypravte se jinam.

Boilers

Legendární místo s velkými vlnami. Vstup do vody není nejpříznivější, pravačka končí na mělkém útesu a k tomu vítr z hor, který vám ji ještě trošku vyšperkuje.

Killer Point

Tady se občas objeví kosatky, proto název Killer Point. Velmi konzistentní point break, který nabídne buď levou i pravou vlnu při odlivu. Při přílivu a větším swellu čekejte pořádné baráky.

Devils Rock

Ďáblova skála klame tělem, jde o velmi dobré místo hlavně pro začátečníky. Jedná se o becach break, takže vaše první vlny můžete sjet právě tady. Velmi příjemné místo pro surfování z něho dělá i fakt, že je na druhé straně pláže Banana.

Imsouane

Nejdelší marocká vlna. Možná že je dokonce nejlepší v celé Africe. Kdo ví. Ale dlouhá je hrozně. Cca hodinku jízdy od Taghazoutu najdete malou rybářskou vesnici Imsouane. A tady je ráj longboardistů. Nohy budou fakt pálit, pokud ji budete jezdit celou. Občas dokonce díky tomu i jízdu na vlně ukončíte, přestože byste jinak klidně pohli pokračovat. Ujet tady 700 metrů není při vhodných podmínkách nic nemožného.

Surfcampy v Maroku:

Z Čech můžete vyrazit na několik surfcampů. Jedná se o ideální možnost, pokud nechcete jet sami na vlastní pěst. Jeden z nich pořádá Surfcamp.cz a termíny pro rok 2022 byly v listopadu a prosinci. To je totiž v Maroku velmi příhodné období pro surfování a navíc vypadnete z našeho sychravého počasí.

Další možností je vyrazit se Surfandtravel.cz, ti nabízejí termíny i v únoru a začátkem března. Vyrážejí do do vesničky Taghazoute.  Pokud chcete třeba přece jen vyrazit na vlastní pěst, ale hledáte aspoň osvědčené ubytování, zkuste www.mamaafrica.surf. Ubytko provozují Češi, takže všechno zařídíte bez problémů a ještě vám poradí, kam vyrazit za nejlepšími vlnami. Pokud se sem chcete zašít na delší dobu, pracovat na dálku a u toho surfovat, také to není problém 🙂 Krátký dokument o surfování v Maroku:

Zdroj obrázku: Surfer Magazine (foto Mustapha Elbaz)

Keep Scrolling