Maroko tipy na výlety – co vidět v Maroku

soutěska Tondra v Maroku

Ty hlavní místa (nejčastěji navštěvovaná) najdete v menu, zde popíšu další městečka, která stojí za to navštívit, pokud se nacházíte v dostupnosti.

Nenajdete zde letopočty, metry, kilometry, data a panovníky, jsem přesvědčený že na to většina nemá čas, raději tvořím stránky stručně, jasně, dám vám tipy, můžete kouknout na mapu a pokud usoudíte, že je to v blízké dostupnosti, detailní informace pokud vás zajímá historie snadno na internetu najdete.

Maroko tipy na výlety

Essaouira – nádherné město marockého pobřeží

Krásné moře, pláže vhodné i pro surfování. Najdete tu zbytky portugalské pevnosti a starobylý přístav. Zajímavý je i ostrůvek Magador, na který se lze dostat.

Toto městečko u Atlantiku bylo zapsáno do seznamu UNESCO. Krásné pláže s písečnými dunami, pěkné centrum města. Medina je plná starých krámků a trhů, staré uličky, je zde opravdu co vidět.

Essaouira
Essaouira

Al Džadída – portugalské město

Staré město, které je opět na seznamu UNESCO. Stopy zde zanechali Portugalci, městečko je historické, obklopené hradbami, jen 100km od města Casablanca. Rozhodně doporučím navštívit portugalskou cisternu která byla vybudována kolem roku 1515. Město Al Džadída je krásným spojením portugalské a marocké kultury a to byl důvod proč je na seznamu UNESCO.

Meknes – kdysi nejmocnější město severu Afriky

Historické město kolem kterého je 40km hradeb, zajímavá je vjezdová brána a mauzoleum Mulaja Ismaila, ale je toho zde samozřejmě hodně k vidění.

Panorama Meknes v podvečerních hodinách
Panorama Meknes v podvečerních hodinách

Tarroudant – navštivte oázu Tioute

V oáze Tioute naleznete kolem 20 tisíc palem, nad oázou je pevnost Kasbah. V městečku Tarroudant zase můžete navštívit 2 parádní souky – arabský souk a berberský souk. Tarroudant je navštěvovaný díky blízkosti turistického města Agadir.

Todra – soutěska v pohoří

Vydejte se do pohoří Vysoký Atlas, soutěska Tondra je součástí oázy Tinerhir, krásné místo. Nádherné skalnaté masivy které doslova fascinují.

soutěska Tondra v Maroku
soutěska Tondra v Maroku

Jebel Toubkal – nejvyšší hora severní Afriky

4167 metrů vysoká hora Vysokého Atlasu. Přibližně 65km od Marakéše, hora je dobře přístupná a lze přespat i v horské chatě v poslední etapě pod vrcholem. Jen zde pozor na počasí, je třeba si to naplánovat s ohledem na předpověď. Na jeho západní část se lze vydat přes výše zmíněné městečko Tarroudant. Ale na pohoří Atlas se vydávají turisté i z Marakéše a dalších míst.

Podívejte se na další 3 tipy na výlet v Maroku.