Maroko alkohol

Alkohol Maroko

Téma alkohol v Maroku jsem lehce zmínil v článku Maroko gastronomie, kde jsem zmínil jak pokrmy, tak i nápoje v Maroku. Jak je to s alkoholem v Maroku a kde si jej lze dopřát?

Muslimské země jsou často oříšek co se alkoholu týče. Některé mají úplný zákaz, jiné se omezují jen na hotely nebo licencované obchody a restaurace. Maroko alkohol dovoluje s určitým omezením. Dokonce se v Maroku vyrábí pivo a víno a exportuje se do různých zemí.

Kde v Maroku koupit alkohol?

Alkohol v Maroku pořídíte v Liquor store a Cave. Pod tímto označením najdete místa, kde alkohol seženete. Alkohol je zakázáno prodávat v pátek. Největší nabídku jsem viděl v supermarketech Carrefour. Alkohol se nesmí prodávat s potravinami a tak to supermarkety řeší odděleným obchodem nebo místností.

V Maroku si lze koupit alkohol i v některých restauracích, ale velmi draze. Pro představu 2 sklenky vína stojí jako celá láhev v obchodě.

Pořídit lze hodně druhů alkoholu. Marocké pivo je vcelku levné, ale můžete pořídit například Heineken. Marocká vína a samozřejmě importovaný alkohol.

Je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti – například pláž, ulice apod., takže je ideální si něco nakoupit a vypít si to na pokoji.

Pátrání po alkoholu v Maroku
Zdroj: Youtube kanál GabrielTraveller

Maroko alkohol a hotely

Pokud máte v Maroku hotelu all inclusive, můžete očekávat i alkohol v neomezené míře 🙂 Tedy pokud chcete do Maroka a máte zájem o dovolenou u moře a dostupný alkohol, může to být pro vás vhodným řešením. Jelikož je třeba počítat s tím, že obchody s alkoholem opravdu nejsou na každém rohu. A ono pokud musíte cestovat půl hodiny pro pivo, tak si to člověk mnohdy rozmyslí.

Keep Scrolling