Maroko a 3 zajímavé výlety

Poušť a projížďka na velbloudech

Maroko je perfektní destinací na výlety. Nedávno jsem popsal tipy na výlety v Maroku, dnes doporučím další 3 výlety.

Vydejte se na výlet do pouště – Sahara má co nabídnout

Pokud přemýšlíte kam vyrazit v Maroku na výlet a viděli jste již dost, Sahara může být další zastávka. Osada Merzouga ležící u hranic je zajímavé místo s nekončícími písečnými dunami a jezerem. Merzouga vám poskytne krásný pohled na západ slunce nad pouští.

V poušti je mnoho míst, kde se odehrávají klasické komerční aktivity. Jízda na čtyřkolkách, velbloudech apod. Zažít poušť na delší čas v oáze s jídlem a třeba i přespáním je ale skvělým zážitkem.

Lázně Hammam a marocké masáže

Turecké lázně Hammam mají v Maroku tradici. Parní lázeň je dobré spojit s masáží. Na to je Maroko přímo ideální. Můžete tak mít krásný relaxační den a přesto poznat něco nového jako na výletu.

Marocké masáže arganovým olejem jsou skvělou volbou po lázni. Nezapomeňte, že arganový olej by měl na těle ideálně 2 hodiny zůstat.

Výlet do Immouzer z Agadiru

Zelená oáza a vodopády Immouzer je častý výlet pro lidi, kteří se nachází v Agadiru. Prochází se údolím Atlasu, uvidíte tržiště v horské vesničce Immouzer. Krásný výlet přírodou. Mezi skalními masivy jsou také jezírka, kde se můžete ponořit do křišťálově průzračné vody. Vesnička je připravena nejen na turisty a tak tam můžete nakoupit nejrůznější věci na tradičním souku (tržnici) pod otevřeným nebem.