Co si sbalit do Maroka

Co si sbalit do Maroka

Co si sbalit do Maroka? Pokud jste si naplánovali dovolenou či pobyt v Maroku a přemýšlíte co si vzít do Maroka, zde najdete několik tipů.

Začnu tím co nemusíte řešit – redukce a adaptéry. V Maroku jsou stejné zásuvky jako u nás, to píši proto, že redukce jsou častou věcí, co si cestovatelé vozí.

Oblečení do Maroka

Pohodlné oblečení, rozhodně do Maroka nemusíte vozit luxusní oblečení, obleky atp. Nepřitáhnete na sebe alespoň tolik pozornosti. Přesto doporučím třeba ženám nemít trička s velkým výstřihem a hodně krátké kraťasy. Berte to i tak že jedete do muslimské země a je to nevhodné, ačkoli by se vám nic nestalo.

Pokud plánujete výlet do hor, tak samozřejmě tomu uzpůsobte oblečení a věci, které si berete.

Berte v potaz, že teploty ve večerních hodinách jsou často poměrně nízké. Například můžete mít týden v listopadu, kdy přes den bude téměř 30 stupňů, ale v noci klidně kolem 10 stupňů. Pokud budete ubytovaní v centru historického města, někde v medině, doporučím i třeba teplejší pyžamo.

Karty a peníze do Maroka

Téma Maroko a peníze jsem popsal v článku, doporučím každopádně mít alespoň 2 kreditní karty i když si vezete hotovost. To obecně platí asi pro všechny destinace. Beru to tak, že 1 karta se může zablokovat, ztratit, může vám jí někdo ukrást, může jí spolknout bankomat. I když máte hotovost, noste menší hotovost u sebe a mějte kartu, druhou kartu mějte třeba v hotelovém sejfu.

Doplňky do Maroka, které bych doporučil

Já vozím power banku, osobně bych doporučil i druhý telefon pokud nemáte dual sim. Já to řeším tak, že českou simku si dám do jednoduchého telefonu, abych dostával SMSky a marockou SIM s internetem si dám do hlavního telefonu, kde používám internet, navigaci atd. Mobilní služby v Maroku jsou levné. Pro představu v roce 2018 jsem dal za SIMku a 5GB dat asi 150 Kč. V medině vám navigace usnadní perfektně orientaci.

Pokud nechcete řešit mobilní internet (ačkoli je to otázka pár korun), stáhněte si nějakou z offline navigací do mobilu.

Vytiskněte si letenky i na cestu zpět pokud je to možné, na letišti v Maroku je problém s online letenkami, pokud to možné není ještě, nebojte, v Maroku je dost míst kde si letenku můžete nechat vytisknout, od internetových kaváren až po různé foto služby.

Do Maroka nepotřebujete nic dalšího, nic specifického, doporučím si sjednat kvalitní cestovní pojištění před cestou do Maroka.

V Maroku má smysl si nakoupit. Kosmetika, koření, různé výrobky, co si přivézt z Maroka jsem popsal v článku, kdyžtak koukněte. Můžete do Maroka letět jen s příručním zavazadlem a zpět si připlatit za kufr. Hodí se proto třeba myslet na nějakou tašku, nebo rovnou vyrazit s větším kufříkem.

Nezapomínejte také na sluneční krém, brýle a ideálně i nějaký repelent 🙂 Přečíst si můžete také co si sbalit do Thajska nebo co si vzít do Dubaje.