Co si přivézt z Maroka

Pořídit můžete zajímavé suvenýry

Jaké suvenýry přivézt z Maroka? Maroko a především třeba Marakéš, to je u mě synonymem pro souky. Tedy tradiční arabské tržnice, kde lze pořídit spoustu zajímavostí. Otázka co si přivézt je vždy na místě pokud jedete někam na dovolenou. Ať už pro přátele, nebo pro sebe, případně suvenýry. Můžete se také podívat na to co si přivézt z Dubaje případně co si přivézt z Thajska.

Arganový olej

Argánie trnitá roste jen a pouze v Maroku (opomenu li ještě část Alžíru). A z plodů se lysuje kvalitní arganový olej, který možná znáte z nejrůznějších druhů kosmetiky. Arganový olej je skvělý především na vlasy, akorát si lze asi tak domyslet, jaké množství arganového oleje bude v šamponech a maskách na vlasy. Budou to samozřejmě úplné promile, jen aby se mohlo napsat na obal že výrobek obsahuje argan oil. I proto doporučím arganový olej v Maroku zakoupit.

V Maroku můžete pořídit 100% arganový olej v BIO kvalitě. Pro představu lahvičky 60ML arganového oleje co jsem nakoupil jako dárek pro přátele jsem usmlouval na 20 dirhamů za 1 kus. Velká láhev 100% arganového oleje v BIO kvalitě mi byla nabízena už za 100 dirhamů.

Můžete pořídit i krémy a další výrobky s arganovým olejem, ale doporučím nakoupit 100% arganový olej v BIO kvalitě.

Koření z Maroka

Tržnice s kořením jsou v Maroku parádní, najdete tu koření, které jste nejspíš ani nikdy neviděli, navíc často čerstvé, nenadrcené na prach. Společně s kořením většinou prodejci prodávají různé kameny a přírodní věci.

Kůže a kožené výrobky

Třeba v Marakéši je několik koželužen, na trzích najdete pěkné výrobky z kůže, vč. různých orientálních taštiček a výrobků. Dámy budou mít problém si vybrat ideální kabelku v té obrovské nabídce. Pánové mohou pořídit třeba opasky, peněženky nebo cestovní taštičky.

Co dále z Maroka stojí za to přivézt?

Pokud zůstanu u trhů, tak to mohou být výborné datle, i ty nejlevnější s cenou pod 100 Kč za kilo jsou ve srovnání s tím co naleznete v našich supermarketech zázrak.

Můžete si udělat radost nějakou orientální lampou, nejrůznější kovové lampičky, kovové nádoby a především kovové konvice na čaj jsou pěknou ozdobou domácnosti. Konvičky jsou ještě praktické při přípravě nejen tradičního marockého čaje.

Tržnice jsou samozřejmě plné různého zboží, od oblečení, přes parfémy až po jídlo nebo potřeby k vaření (např. tradiční keramické nádoby na tajine).

Vydat se můžete také do některých supermarketů a obchodních domů. Největší jsou v Casablance, ale menší obchodní domy najdete i v Marakéši a na dalších místech. Z obchodních řetězců tu je hodně rozšířený Carrefour.

Přišlo mi, že některé oblečení v nákupních centrech je v Maroku za velmi dobré peníze. Pokud budete několik dní třeba v Casablance, můžete se vydat např. do Morocco Mall, největšího obchodního domu v Africe.

A nezapomínejte, na tržnicích je třeba smlouvat. Vždy se navíc můžete vrátit. Tedy neberte zboží za první cenu.